XADO tehnoloogia tutvustus

Unikaalne loodusrikkusi säästev ja keskkonnasäästlik tehnoloogia objektide taastamiseks kohapeal ning suurem võimalus kasutada seda erinevatel seadmetel, moodulitel ja mehhanismidel.

 1. XADO - kuidas see toimib?
 2. XADO kasutamise eelised
 3. Taastamise tulemus

XADO - kuidas see toimib?

1. Töös olevate pindade kulumine

Pinnakatte kulumine
Objekti pinna aatom - objekti pinna aatomite kogum

Raskuse mõjul leiab objekti hõõrdepiirkonnas aset pinnakatte kulumine. Metalli aatomid rebenevad pinnakattest lahti ning segunevad määrdeainega. Peale selle võivad väga suurte raskuste korral murduda lahti ka terved aatomite grupid (kobarad). Selle tulemuseks on objekti tõsine kulumine.

2. Taastava aine kasutusele võtmine. Taastamisprotsessi algus

Taastamisprotsessi algus
Objekti pinna aatom - objekti pinna aatomite kogum
Metallkarbiidi aatom - metallkarbiidide aatomite kogum

XADO taastav aine lisatakse määrdele ning see laotub metallosade hõõrdepindadele. Kui see jõuab hõõrdepiirkonda, kus tekib suur soojusenergia ülejääk, toimib taastav aine katalüsaatorina uue pinna tekkel. See aktiveerib pinnakihis süsiniku imendumisprotsessi ning selle tulemusena tekivad metallkarbiidid.

3. Uue pinnakatte loomine

Uue pinnakatte loomine
Objekti pinna aatom - objekti pinna aatomite kogum
Metallkarbiidi aatom - metallkarbiidide aatomite kogum

Uue ülitugeva kaitsva pinnakatte loomise protsess leiab aset tänu karbiididele ja metalliosakestele, mis on tööpinnalt lahti rebenenud, kuid mis on endiselt olemas määrde sees.

4. Pinna muutumise lõpule jõudmine

Pinna muutumise lõpule jõudmine
Objekti pinna aatom - objekti pinna aatomite kogum
Metallkarbiidi aatom - metallkarbiidide aatomite kogum

Viimases etapis tekib tänu kaitsva pinnasekatte levimisele metalli pinnale väga tugev gradientne pind, millel on läbiv positiivne survepinge.

5. Regulaarne kasutamine

Regulaarne kasutamine
Objekti pinna aatom - objekti pinna aatomite kogum
Metallkarbiidi aatom - metallkarbiidide aatomite kogum

XADO taastamisprotsessi tulemusena saab mehhanism täieliku kaitse igasuguste suurte raskuste vastu ning selle eluiga suureneb 2-4 korda. Hõõrdepaar saab justnagu kulumiskindlad omadused.

XADO kasutamise eelised

 • Seadmete parandamine ja ennistamine

  Hõõrdepaaridele tekib uus metallokeraamiline pinnakate; need osad suurenevad nii kaalus kui suuruses ning taastub nende algne geomeetria (kõige suurem kasv on kuni 1,5 mm!). Taastamine XADO-ga leiab aset tavapärase mehaanilise tööprotsessi käigus; nii saavutatakse hõõrdepaaride ideaalne sobivus. Selle tulemusena suureneb moodulite võimsus, paraneb mehhanismi töö täpsus ning vähenevad nii müra kui vibratsioon.

 • Ressursside kokkuhoidmine, seadmete kulumise oluline vähenemine

  Pärast taastamist on uuel pinnakattel unikaalsed omadused: hämmastav vastupidavus (mikrokõvadus 650–750 kg/mm2) ning suur vastupanuvõime roostetamisele. See aitab hoida ära metalli edasist kulumist, säilitada ideaalset hõõrdepinda ning suurendada oluliselt seadme usaldusväärsust, pikendada selle eluiga.

 • Voolu ja energia kokkuhoid

  Metallokeraamilise katte veel üheks oluliseks eeliseks on ülimalt väike hõõrdefaktor (pinnakaredus Ra kuni 0.06 mikron). Peale hõõrdepindade töötlemist on tulemuseks märkimisväärne (kuni 30%) kokkuhoid energiatarbivuselt.

Taastamise tulemus

Taastamise võimalikkus on muutnud tänapäevast arusaama sõidukite ja masinate kasutamisest ja parandamisest. XADO tooted on pannud aluse kõrgtehnoloogilisele, kuid väga lihtsale meetodile, mille abil anda kulumisele vastupidine suund.

Taastamisprotsessi tulemusena tekib hõõrdepaaride pinnale uus kattekiht – objekt paraneb ning selle geomeetria taastub.